"Kwieciste" połączenie Międzynarodowego Dnia Książki dla Dzieci i Akcji Kwiatoteka w Kamienicy Kultury . Z pomocą naszych gości z klasy III d SP nr 4 w Jarocinie zainicjowaliśmy tegoroczną Kwiatotekę. Było czytanie baśni H. Ch. Andersena "Kwiaty małej Idy", wykonanie zakładki - kwiatka i sadzenie bratków na tarasie. »

Uczniowie klas VII i VIII z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Sulęcinie odwiedzili dziś Kamienicę Kultury. Przyjechali, by posłuchać prelekcji Wojciecha Koterby, który z pasją opowiedział im o Powstaniu Wielkopolskim. Pytał też młodych słuchaczy, co dziś dla nich oznacza być patriotą i jak to manifestują na co dzień swoim zachowaniem, językiem, postawą. »

Wielkanocne czytanie i wyklejanie papierowych pisanek w Bibliotece w Golinie! Zajęcia miały charakter międzynarodowy gdyż do tej klasy uczęszczają argentyńskie dzieci! »

Już niedługo Wielkanoc, dlatego do biblioteki w Wilkowyi na głośne czytanie przybyły 4-latki z Niepublicznego Przedszkola Zaradni Odważni Oryginalni, z dziewczynką z Ukrainy. »

Z okazji Światowego Dnia Poezji i Roku Wisławy Szymborskiej zaprosiliśmy klasę VI b z Szkoła Podstawowa nr 2 im. Królowej Jadwigi w Jarocinie. »

Wizyta klasy IA i IB, podczas której dzieci zapoznały się z Biblioteką w Cielczy, obejrzały książki 3D, książkę dla niewidomych. Na koniec otrzymały kolorowankę SOWA - symbol Biblioteki oraz zakładki do książek. Obiecały również przygotować ilustracje do teatrzyku kamishibai by samodzielnie zrobić przedstawienie w bibliotece. Było dużo wrażeń i emocji »

Z okazji Dnia Żaby bibliotekarka odwiedziła w przedszkolu grupę przedszkolaków pod opieką pani Agaty Skowron. Po wysłuchaniu książki „Uśmiech dla żabki” rozmawialiśmy o jej treści. »

Bajka o Fenku, który wraz z rodzicami pracował w ogrodzie, wprowadziła dzieci z przedszkola w Wilkowyi w temat wiosennych prac na świeżym powietrzu. Dzieci miały także okazję przyjrzeć się kilku narzędziom ogrodniczym. Na zakończenie wykonały pracę plastyczną – bukieciki z żółtymi i niebieskimi kwiatami. »

W Golinie uczniowie z klas drugich poznały inspirujące serie książek pomagających w nauce oraz rozwijających pasje! Na rozgrzewkę przygotowano dla nich wykreślanki i łamigłówki! »

Przedszkolaki z Niepublicznego Przedszkola w Golinie odwiedziły tamtejszą bibliotekę. Przyszły na urodziny Mikołaja Kopernika! »