Dzień Babci i Dziadka to ważne wydarzenie w życiu każdego przedszkolaka. Z tej okazji biblioteka postanowiła odpowiednio do tego dnia dzieci przygotować. »

"Czary mary, książko powiedz, co się dzieje w Knedelkowie" – takim oto zaklęciem dzieci z klasy I otworzyły bajeczkę w czasie przedświątecznego spotkania we filii w Mieszkowie. »

Aż trzy klasy wzięły udział w mieszkowskim finale "Legendoczytaczy na szlaku". Wśród uczestników była też klasa, która napisała tekst oraz stworzyła ilustracje do prezentowanego wszystkim teatrzyku kamishibai. »

Ostatnie zimy bywają coraz cieplejsze. Czy warto zatem dokarmiać ptaki? A jeśli tak, jak to robić, żeby ptakom pomóc a nie zaszkodzić? »

Czekające wydarzenia, porady na przyszłość, imię przyszłego męża... Dziś mogli je poznać odwiedzający filię w Mieszkowie, wróżąc sobie przy pomocy kości do gry, butelki i serc z imionami. »

W dzień szkolnych obchodów Święta Niepodległości 23 – osobowa grupa najmłodszych uczniów Szkoły Podstawowej w Mieszkowie została pasowana na czytelnika. »

Z czym albo z kim kojarzy się rzygacz? Tę zagadkę i wiele innych dotyczących naszego miasta rozwiązała pani Regina Gruchalska podczas spotkań z dziećmi w jarocińskich bibliotekach w ramach akcji Miejsko-Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej. »

Pojawił się nagle i niespodziewanie. Miał istnieć tylko pół godziny a został na dłużej, dezorganizując szkolne przerwy. »