Jesteśmy już po pierwszych warsztatach literackich, podczas których z zaproszonymi pisarkami i pisarzami, dzieci tworzą utwory literackie! »

Z okazji Wielkiego Dnia Pszczół dzieci z przedszkola w Mieszkowie miały okazję poznać kilka ciekawostek o tych pracowitych stworzeniach. »

Rajd rowerowy inny niż zwykle - ze względu na pandemię w tym roku zaproponowaliśmy Wam dwa rowerowe dni 20 i 21 czerwca (sobota i niedziela) - jedziesz jak chcesz, z kim chcesz, bez zapisów. »

Czy warto segregować odpady? Zdecydowanie tak! Przekonały się o tym dzieci z klas III ze Szkoły Podstawowej w Mieszkowie, które przyszły do biblioteki na spotkanie z przedstawicielką ZGO. »

Historia pisma to piękna i niezwykła opowieść o pragnieniu ludzi do przekazania kolejnym pokoleniom swoich myśli, udokumentowania faktów, dzielenia się wiedzą. »

Dzieci z przedszkola w Mieszkowie świętowały Światowy Dzień Kota wraz z biblioteką. Maluchy obejrzały najpierw książeczki o kotach, które można znaleźć w bibliotece, po czym wysłuchały jednej opowieści. »

Tegoroczne ferie w bibliotece przebiegły pod hasłem "Igłą i nitką". Pierwszego dnia uczestniczki opracowały i podpisały kontrakt oraz poznały podstawowy ścieg – fastrygę tworząc piękne kwiaty z filcu do ozdoby gumek do włosów i puszek na przybory. »