Jak co roku na Strefie Dziecka podczas Jarocin Festiwal odbywają się rokowe czytania. W tym roku zostały wzbogacone warsztatami i literackimi spotkaniami. »

I to dosłownie - bo ogień lał się z nieba! Upał niemiłosierny ale dzieci nam nie brakowało. Jak zwykle nie mogło zabraknąć naszych działań dla najmłodszych festiwalowych gości! W tym roku także wspólnie z Instytutem Książki promowałyśmy akcję "Mała książka Wielki człowiek" »

Akcja #TataTeżCzyta dotarła także do Mieszkowa. Tym razem gościem był Antoni Grzybek, tata bibliotekarki. Przeczytał on dzieciom książkę „Pszczelarz Józek” oraz opowiedział o swoim pszczelim hobby. »

Z okazji zbliżającego się Dnia Oceanów dzieci z przedszkola w Wilkowyi za pomocą książek zajrzały w morskie głębiny. Dzięki temu poznały niektóre gatunki Oceanicznych stworzeń. Wśród nich były meduzy. »

Książka „Koala, który się trzymał” towarzyszyła przedszkolakom z Mieszkowa w czasie dwóch spotkań w bibliotece z okazji Dnia Bibliotekarza. Po wysłuchaniu historii, dzieci wykonały dla siebie papierowe koale, które dzięki klamerkom trzymały się ich bluzeczek i sukienek. »

W ramach akcji Żonkile, w którą włączyła się także filia w Mieszkowie, przeprowadzono spotkania z klasą Va oraz IIa. Starsze dzieci wysłuchały opowiadania „Historia pewnej ulicy” Justyny Bednarek. Przy tej okazji rozmawialiśmy o pomaganiu innym. »

Bajka o Fenku, który wraz z rodzicami pracował w ogrodzie, wprowadziła dzieci z przedszkola w Wilkowyi w temat wiosennych prac na świeżym powietrzu. Dzieci miały także okazję przyjrzeć się kilku narzędziom ogrodniczym. Na zakończenie wykonały pracę plastyczną – bukieciki z żółtymi i niebieskimi kwiatami. »

Bajka o Fenku, który wraz z dziećmi z grupy odwiedził bibliotekę, wprowadziła przedszkolaków w tematykę funkcjonowania bibliotek. »

Z okazji 550 urodzin Mikołaja Kopernika i roku pod jego patronatem, bibliotekę odwiedziły dzieci z przedszkola. »