W Dniu Kobiet postanowiłyśmy dać wyraz naszej solidarności z dzielnymi kobietami: matkami, siostrami, córkami Ukrainy, które w tym trudnym czasie wojny muszą dawać radę. »

Z okazji Dnia Dinozaura dzieci z przedszkola w Mieszkowie wysłuchały ciekawostek o pradawnych stworach oraz sprawdziły, ilu przedszkolaków i ich bucików zmieści się w odcisku łapy dinozaura. »

Czasem dramat, czasem komedia. Czasem zachwyt, a czasem ma się wrażenie, że to już było. »

Ferie olimpijskie w Mieszkowie. Pierwszego dnia uczestniczki wykonały plakat olimpijski oraz medale z masy solnej. Z zapałem zabrały się też za lepienie niespodzianek dla dziadków. Nie zabrakło też czasu na poszukiwania książeczek do czytania wieczorem. »

Nasza biblioteka znalazła się w gronie bibliotek, które otrzymały dofinansowanie w ramach Kierunku interwencji 1.1. Zakup i zdalny dostęp do nowości wydawniczych Priorytetu 1. Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021–2025. »

Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania przebiegł w bibliotece w Mieszkowie pod hasłem Stanisława Lema, bowiem autor jest patronem roku 2021. Z tej okazji bibliotekę odwiedziła klasa IVa, która wysłuchała bajki „Trzej elektrycerze”, odczytaną im przez byłą wychowawczynię, panią Marię. »

W bibliotece w Mieszkowie również świętowano Dzień Kropki. Było wielkie malowanie kropek na kartkach i rękach! »

Biblioteka wspólnie z Zakładem Gospodarki Odpadami zaprosiła najmłodszych na ekoświętowanie. Dzieci miały okazję uczestniczyć w 10 aktywnościach, których celem była edukacja ekologiczna. »