Woda to skarb, niezbędny do życia. My możemy odkręcić kran, z którego popłynie woda. Jednak nie każdy ma tyle szczęścia. W czasie lektury książki o przygodach Fenka, przekonały się o tym dzieci z przedszkola w Mieszkowie. »

Florka, bohaterka cyklu książek autorstwa Roksany Jędrzejewskiej-Wróbel, króluje w Bibliotece w Mieszkowie. »

Jako pierwsza, po długiej przerwie wywołanej pandemią zawitała w bibliotece grupa dzieci ze świetlicy szkolnej. »

W Bibliotece w Mieszkowie znajduje się Izba Pamięci Powstańców Wielkopolskich. »

Z okazji Święta Zakochanych w naszych bibliotekach, obok akcji Randka w ciemno z książką, odbyła się druga akcja - czytelnicy, którzy w poniedziałek i wtorek - ostatnie dni karnawału - odwiedzili nasze placówki otrzymali w prezencie książkę "Opowiadania" Jadwigi Podeszwy »

Przez cały luty zapraszamy naszych czytelników na randki w ciemno z książką w naszych bibliotekach. »