Link do przyszłości

Celem projektu „Link do przyszłości. Młodzi. Internet. Kariera” jest wspieranie młodych ludzi z małych miejscowości w planowaniu ich przyszłości zawodowej w sposób szeroki i nieszablonowy, uwzględniając rozwój społeczeństwa informacyjnego i gospodarki opartej na wiedzy. Projekt jest realizowany przez Fundację Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego ze środków Microsoft, w ramach inicjatywy YouthSpark oraz Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności.

Od trolla internetowego do testera okularów Google

Od trolla internetowego do testera okularów GoogleBartosz Dul, młody profesjonalista spotkał się z jarocińską młodzieżą.

​Uczniowie z klasy pierwszej Liceum Ogólnokształcącego im. T. Kościuszki w Jarocinie mieli okazję posłuchać jak to się stało, że Bartosz jest tym kim jest. Wzięli też udział w quizie dotyczącym rynku pracy, próbowali wejść w rolę przedstawicieli różnych zawodów przyszłości i zapoznali się z narzędziem internetowym "Twój potencjał", który ułatwia budowanie swojej kariery i np. wybór studiów. Zajęcia na ten temat prowadzi nasza biblioteka - zapraszamy!
Najwięcej emocji wywołał telefon naszego gościa - hybrydowe urządzenie łączące super aparat fotograficzny z zoomem i smartfona.
 
 

Podążać za marzeniami

Podążać za marzeniamiOlga Gajdzińska i młodzież na spotkaniu w ramach projektu "Link do przyszłości"

Olga, młoda profesjonalistka, która odwiedziła jarocińską bibliotekę, zajmuje się wykorzystywaniem nowych technologii w PR. Obecnie pracuje do firmy Google. A jej kariera zawodowa, mimo młodego wieku, jest imponująca. Jako nastolatka marzyła o pracy w dyplomacji. Aby to osiągnąć uczyła się namiętnie języków obcych. I...przez 4 lata pracowała w Hanoi w ambasadzie. Jednak praca ta okazała się nudna. Nowym wyzwaniem okazał się PR. Nie miała wykształcenia ani doświadczenia. Wysłała zatem list do najlepszej agencji PR-owej w Polsce i ...została przyjęta. W czasie tej wymarzonej pracy, otrzymała telefon z propozycją objęcia stanowiska PR-owca w Madrycie. I...rzuciła dotychczasowe życie, wyjechała na 2 lata do Hiszpanii. Po powrocie założyła własną firmę polsko-hiszpańską. A od pół roku pracuje dla Google. 

Zebranej młodzieży opowiadała jakie możliwości dla ich rozwoju niosą nowe technologie. To nie tylko gry i portale społecznościowe, ale spora dawka wiedzy, możliwość szlifowania języków obcych. Dzieliła się też swoim życiowym doświadczeniem "zobacz, kto stoi obok ciebie, czy cię wspiera, czy potrafi się cieszyć z twoich sukcesów", zwracała uwagę na to, żeby uczyć się języków obcych i nie bać się spełniać swoje marzenia i być odważnym. "Cokolwiek robicie w życiu - róbcie to z pasją, miejcie z tego frajdę". Przyznała też, że swój sukces właśnie temu zawdzięcza. Swoją pierwszą pracę zaczęła mając 16 lat. 

Powrót na górę