Zanim wyruszysz w góry – warsztat z Olą Dzik

Zanim wyruszysz w góry – warsztat z Olą DzikW ramach festiwalu „Na walizkach” odbyły się warsztaty online dla dzieci z Aleksandrą Dzik, alpinistką i przewodniczką górską. Zdobywczynią tytułu Śnieżnej Pantery, która jako pierwsza kobieta, ukończyła bieg Elbrus Race na trasie ekstremalnej.

Podczas spotkania młodzi słuchacze poznali dosłownie od podszewki świat gór wysokich. Ola Dzik zaprezentowała sprzęt używany we wspinaczce wysokogórskiej oraz też to jak należy go prawidłowo używać. Przypomniała również o podstawowych zasadach bezpieczeństwa w górach, nie tylko tych wysokich, ale i tych niższych. Na spotkaniu nie zabrakło również zdjęć i filmów z gór wysokich.

Spotkanie w ramach projektu "Na walizkach" dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury oraz przez Gminę Jarocin.