Z okazji Dnia Kobiet bibliotekę w parku odwiedzili uczniowie kl. 2 ze Szkoły Podstawowej nr 5 w Jarocinie. Dzieci zrobiły z tej okazji magnesy, które będą niespodzianką dla mamy, babci, cioci, siostry. Wysłuchały opowiadania o sławnej kobiecie Marii Skłodowskiej-Curie oraz usłyszały jak robot Dash zagrał "100 lat" dla dziewczynek. »

W Oddziale dla Dzieci powiało wiosną. Odwiedzili nas uczniowie z klasy I c Szkoły Podstawowej nr 4 z Jarocina. Dzieci zapoznały się z biblioteką i jej księgozbiorem. Wysłuchały opowiadania z książki E. Zubrzyckiej „Ptaki zaczynają śpiewać”. »

Już niedługo Walentynki jedno z najmilszych dni w roku. Z tej okazji Klasa Ia ze SP nr 5 przybyła do nas z wizytą. Przygotowano dla nich mnóstwo atrakcji. Najpierw odbyły się warsztaty malowania toreb w serduszka, później walentynkowe kodowanie na macie. »

Oddział dla Dzieci odwiedzili uczniowie z klasy I a z Szkoły Podstawowej nr 4 z Jarocina. Była to ich pierwsza wizyta. Zapoznano ich z księgozbiorem biblioteki, z grami planszowymi. W Kindlotece przygotowano zimowe kodowanie z odbiciem lustrzanym, memory o zimie oraz robot Dash zagrał na cymbałkach piosenkę „Pada śnieg”. Na koniec odbyły się zabawy z chustą animacyjną. »

Biblioteka w parku gościła trzecioklasistów z SP nr 5 w Jarocinie. Na uczniów czekały zakodowane wróżby z robotem photon, nie zabrakło również przepływającej z serca energii, o czym przekonali się nasi goście tworząc łańcuch (trzymając się za ręce) grających na makey makey. »

Dzieci z Przedszkola Happy-Kids gościły w Oddziale dla Dzieci z okazji Dnia Pluszowego Misia. W Kindlotece czekała na nich mata kodująca oraz Dasch, który zagrał na cymbałkach znaną i lubianą piosenkę „Stary Niedźwiedź mocno śpi”. Na koniec dzieci wcieliły się w rolę muzykantów i na bum bum rurkach zagrały tę samą piosenkę. »

Dzień Pluszowego Misia w bibliotece w parku obchodziliśmy z Niepublicznym Przedszkolem "Poziomka" w Jarocinie. Dzieci wysłuchały bajki o przygodach złośliwego Misia, ćwiczyły liczenie i rozpoznawanie kształtów. »

Kolejne zajęcia z Kindloteki za nami, tym razem bibliotekę w parku odwiedziły dzieci z półkolonii z Radlina. Pół-koloniści dowiedzieli się co to jest Makey Makey, co przewodzi prąd, jak podłączyć przewody aby można było zagrać na owocach i kartce papieru zamalowanej rysikiem od ołówka. Dzieci mogły zbudować własny pojazd, który pod wpływem pewnych działań mógł się poruszać. Nie zabrakło również maty do kodowanie, która jest inspiracją do dobrej zabawy. »

Dzieci z Niepublicznego Przedszkola „Jaś i Małgosia ”podróżowały z bohaterką książki Basią po polskiej plaży. Zwiedzały nadmorskie okolice i wygrzewały się w słońcu. Następnie dzięki aplikacji Scracht Junior tworzyły wakacyjne przygody.
Zaproszono ich również do wspólnego grania na instrumentach wykorzystując makey makey. Na koniec dzieci bawiły się w zabawę "Stary niedźwiedź mocno śpi" oraz machały kolorową chustą animacyjną i na polanie za Pałacem Radolińskich.
»

Biblioteka w parku gościła uczniów ze Szkoły Podstawowej nr 4 z Jarocina. W związku ze zbliżającym się Dniem Taty, dzieci wysłuchały opowiadania Ulf Stark „Jak tata się z nami bawił”. Następnie zaproszono ich do kodowania wieży z kubków przy pomocy gumki i sznurków, które mogą wykorzystać w zabawach z tatą. »