Słodka tradycja

Słodka tradycjaStowarzyszenie na Rzecz Witaszyc przygotowało kolejną wystawę. Tym razem jest poświęcona nieistniejącej już Cukrowni i Rafinerii "Witaszyce".

Z okazji otwarcia wystawy odbyło się październikowe spotkanie Klubu Dyskusyjnego. Po powitaniu przez prezesa stowarzyszenia Aleksandra Szczepańskiego wszyscy obejrzeli urywki filmu o witaszyckiej cukrowni. Następnie dyrektor Jan Tyczewski przybliżył historię zakładu. W dyskusji wspominano dawne lata świetności produkcji cukru. Goście wysłuchali też prelekcji, którą wygłosił Tomasz Cichy. Z pochodzenia jest pleszewianinem. W swoim dorobku posiada tysiące zdjęć. Pasją jego życia jest fotografowanie starych opuszczonych, ale także ciekawych miejsc. Są to zarówno dworki, pałace, jak i dawne szpitale czy też fabryki. Przemierzając Polskę i inne miejsca Europy zagląda do miejsc przepełnionych historią i często zapomnianych. W jego zbiorach są też zdjęcia byłej cukrowni witaszyckiej. Po prelekcji goście obejrzeli przygotowaną wystawę.
Można ją oglądać od 27 października br. w godzinach otwarcia biblioteki.