Rycerska noc w bibliotece

Rycerska noc w biblioteceSześciu rycerzy (Jarota, Lancelot, Michał Wołodyjowski, Ryszard Lwie Serce, Zawisza Czarny i Jedi) patronowało drużynom, które w nocy z 13 na 14 października odkrywały biblioteczno-legendowo-pałacowe tajemnice.

Zanim jednak rycerze ruszyli do komnat zapoznali się z aplikacją mobilną jaka powstała w ramach projektu "Legendoczytacze na szlaku", odczytano też legendę o dzielnym rycerzu Jarocie.
Potem rycerze udali się na budowę 6 zamków, które potem stworzyły jedną całość. Po przerwie jedzeniowej odbyła się podróż do 6 komnat gdzie czekały na rycerki i rycerzy zadania. Należało wykazać się znajomością wspomnianej legendy w smoczej komnacie, trafianiem do bramki, strzelaniem z łuku, pleceniem warkocza księżniczki czy szybkością i zwinnością w slalomie rycerskim, a także znajomością herbu Jarocina.
Były drożdżówki, złote monety i lizakowi rycerze, dużo śmiechu i zabawy.

Noc odbyła się w ramach projektu "Legendoczytacze na szlaku" dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Gminy Jarocin.