Biblioteka

Członkowie i sympatycy Klubu Dyskusyjnego oraz Stowarzyszenia na rzecz Witaszyc spotkali się 22 października w bibliotece, aby wysłuchać pogadanki na temat problemów alkoholowych w rodzinie. Pani Magdalena Niewiada z Ośrodka Terapii Uzależnień w Jarocinie odpowiadała m.in. na pytania: kiedy alkohol staje się problemem? »

Tegoroczny zlot czarownic odbywał się w ramach projektu "Bajkowy regał na nudę" i z udziałem specjalnego gościa – pisarki Anny Sójki, która napisała między innymi: "Szkołę czarownic" i "Wakacje czarownic". Podczas pierwszego zadania – autorka nagrodziła troje uczestników, którzy wymyślili najbardziej oryginalne zaklęcie, a później ćwiczyliśmy pamięć spisując rzeczy zapakowane w "czaro-plecaku". »

Od ośmiu już lat młodzi kandydaci na czarownice i czarowników spotykają się w filii bibliotecznej w Cielczy, aby przejść różne próby sprawności i stać się pełnoprawnym członkiem czarodziejskiej rodziny. Tegoroczny zlot poprowadził uczestników przez znane polskie miasta i związane z nimi najpiękniejsze legendy a w każdym z tych miejsc czekały ciekawe zadania do wykonania. »

VII Noc z Andersenem już za nami. W piątek, 6 kwietnia, 36 dzieci z Niepublicznej Szkoły Podstawowej Zaradni Odważni Oryginalni w Wilkowyi wzięło dział w Północy z Andersenem. Tym razem hasłem przewodnim była baśń "Dzielny ołowiany żołnierz", ponieważ w tym roku przypada 180 rocznica jej napisania. »

Biblioteka w Cielczy od sześciu lat włącza się do tematycznych nocy organizowanych przez szkołę. Rozpoczynająca ferie zimowe noc z 9/10 lutego przeniosła nas w baśniowo-legendową Krainę Fantazji. Biblioteczny przystanek związany był z opowieściami o miejscowych czarownicach. »

Sześciu rycerzy (Jarota, Lancelot, Michał Wołodyjowski, Ryszard Lwie Serce, Zawisza Czarny i Jedi) patronowało drużynom, które w nocy z 13 na 14 października odkrywały biblioteczno-legendowo-pałacowe tajemnice. »

Tegoroczny zlot wiązał się tematycznie z naszą lokalną legendą o cieleckich ciotach. Najmłodsi kandydaci na czarownice i czarowników po raz pierwszy usłyszeli legendę o górce, na której odbywały się sabaty czarownic, tajemniczym rycerzu i czterech dębach. »

Powrót na górę