Pierwszaki w podróży z wyobraźnią – odkrywamy Agnieszkę Frączek-Gorczycę i świat Julka

Pierwszaki w podróży z wyobraźnią – odkrywamy Agnieszkę Frączek-Gorczycę i świat JulkaW ramach projektu #podróżezwyobraźnią gościliśmy uczniów klas pierwszych ze Szkoły Podstawowej nr 2 im. Królowej Jadwigi w Jarocinie, by wspólnie zanurzyć się w literacki świat Agnieszki Frączek-Gorczycy.

Spotkanie miało formę kreatywnej, pełnej niespodzianek podróży – takiej, w której wyobraźnia grała pierwsze skrzypce.

Dzieci poznały lekturę „Rany Julek!” z zupełnie innej perspektywy. Zamiast tradycyjnego omawiania, czekało na nie wyzwanie: zestaw nietypowych przedmiotów, które należało powiązać z treścią książki. Zabawa uruchomiła zarówno kreatywność, jak i wiedzę młodych uczestników, a jednocześnie pozwoliła im odkryć wiele ciekawostek o Julianie Tuwimie oraz realiach jego dzieciństwa.

Nie zabrakło również twórczego akcentu – pierwszaki przygotowały prace plastyczne inspirowane twórczością Agnieszki Frączek-Gorczycy. Powstałe ilustracje już wkrótce stworzą wyjątkową galerię, która będzie towarzyszyć spotkaniu z autorką.

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury oraz Gminy Jarocin i Powiatu Jarocińskiego.

Powrót na górę