Pan Kuleczka, Katastrofa i ... ufoludki

Pan Kuleczka, Katastrofa i ... ufoludkiW trakcie „Podróży z wyobraźnią” dotarliśmy do przedszkolaków z oddziałów Niepublicznego Przedszkola „Tęcza” Radlinie. W głośnych czytaniach towarzyszyli nam bohaterowie książek Wojciecha Widłaka – pies Pypeć, kaczka Katastrofa, mucha Bzyk-Bzyk, oraz dziewczynka Marta i ufoludki.

Opowiadanie o drzewie w grupach starszaków było inspiracją do zrobienia drzewa -z papierowej rolki i cienkich bibułek w różnych odcieniach zieleni, które tworzyły rozłożystą koronę. Grupy maluszków poznały dziewczynkę Martę i jej niecodziennego gościa – zielonego Ufika. Każdy stworzony przez dzieci ufoludek był inny - ozdobiony kolorowymi drucikami i piankowymi buźkami.
Wydarzenie w ramach projektu "Podróże z wyobraźnią" dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, pochodzących z Funduszu Promocji Kultury oraz ze środków Gminy Jarocin.