Gwarowe koło fortuny na Nocy Muzeów

Gwarowe koło fortuny na Nocy MuzeówBiblioteka opiekowała się gwarowym podwórkiem podczas tegorocznej Nocy Muzeów.

"Rynek wczoraj, dziś i jutro" pod takim hasłem przebiegała tegoroczna Noc Muzeów. Po raz pierwszy też Muzeum Regionalne w Jarocinie zaprosiło do współtworzenia tego wydarzenia instytucje i jarocińskie stowarzyszenia.
Przedstawicielki naszej biblioteki z filii nr 1 "Pod Ratuszem" Danuta Leśniewska i Ewa Misiak opiekowały się gwarowym podwórkiem. Każdy mógł sprawdzić się ze znajomości gwary Ziemi Jarocińskiej. Jeśli dobrze zakręcił gwarowym kołem fortuny to wylosował łatwy wyraz. Zawsze też można było skonsultować się ze znawczynią naszej gwary. Na stoisku była obecna Jadwiga Podeszwa, autorka "Słownika gwary Ziemi Jarocińskiej". Co 20 osoba odwiedzająca nasze podwórko miała okazję wygrać książkę i zdobyć autograf.
Natomiast Justyna Daniel i Marta Pakulska przygotowały dla uczestników Nocy Muzeów quest po rynku i okolicznych podwórkach, który cieszył się dużym zainteresowaniem.