Co się dzieje, gdy mama w wieku 40 lat nagle zaczyna pisać powieści?

Co się dzieje, gdy mama w wieku 40 lat nagle zaczyna pisać powieści?O tym i o swoich książkach opowiedziała Barbara Ciwoniuk będąc gościem Młodzieżowego Dyskusyjnego Klubu Książki Filii nr 2.

Każda książka lub informacja według autorki jest jak „list w butelce”, na który możemy trafić całkiem przypadkiem, i który może wpłynąć na nasze życie. Barbara Ciwoniuk z uwagą wsłuchuje się w otaczającą rzeczywistość i to właśnie inspiruje ją do pisania o aktualnych problemach dzisiejszych „młodych gniewnych”: o przemocy w gimnazjach, o homofobii, o problemach dyslektyków, odrzuceniu przez rówieśników, o rodzicach i nauczycielach. Młodzi słuchacze, wśród których był także Dyskusyjny Klub Książki z LO w Jarocinie, z zaskoczeniem słuchali o sensacyjnych wątkach z życia Marii Konopnickiej oraz o zasadach Rona Clarka – amerykańskiego nauczyciela, ciekawie wplecionych w akcje książek pani Barbary.
W podziękowaniu za spotkanie autorka otrzymała grę
planszową „Zgrany Jarocin”, stworzoną przez jarocińską młodzież.

Spotkanie zostało zrealizowane dzięki Wojewódzkiej Bibliotece Publicznej i Centrum Animacji Kultury w Poznaniu.