Misjonarz, Krzysztof Walendowski ze zgromadzenia Werbistów, pracujący i mieszkający w Boliwii przyjechał do Wilkowyi na zaproszenie bibliotekarek. »

Ostatnie przed wakacjami spotkanie z cyklu "Ciekawe miejsca, ciekawi ludzie..." odbyło się w jarocińskiej Parowozowni z Leszkiem Szczasnym, który opowiadał m.in. o przejażdżce najdłuższym pociągiem na świecie po pustyni »

Na kolejnym Spotkaniu z Lekturą, zorganizowanym dla klasy V szkoły podstawowej Zespołu Szkół nr 3 w Jarocinie, przenieśliśmy się wraz z Tomkiem Wilmowskim do Australii. »

Ostatnie spotkanie seniorek przed wakacjami upłynęło przy kawie i rozmowie na temat reedycji książki "Młyn nad Lutynią" Jarosława Iwaszkiewicza. »

Zofia Stanecka była gościem w Bibliotece dla Dzieci. Pisarka opowiadała jak wygląda dzień i warsztat pracy pisarza, skąd się bierze książka i pomysły na nią. »

Tomasz Raczek - znany krytyk filmowy i teatralny był naszym gościem, a wszystko za sprawą projektu Stowarzyszenia Jarocin XXI "Regał na nudę", którego Biblioteka jest partnerem.z »

Skarpetkowe maskotki zwane Niedoparkami oraz słodkie motylki wykonywały dzieci i dorośli podczas warsztatów plastycznych przeprowadzonych przez Filię nr 2. »

Kim był Mieszko I, kto zbudował Biskupin i jak wyglądało życie w średniowiecznym grodzie? o tym wszystkim dowiedziały się dzieci podczas zajęć w Oddziale dla Dzieci i Młodzieży »