Zbiór przypadkowo znalezionych kart pocztowych i fotografii z XIX i XX w. posłużył jako pretekst do poznania historii rodziny von Ohnesorge. »

W Filii nr 2 uczniowie kl. III gimnazjum ZS nr 3 mieli okazję zagrać w ekologiczne Zielone Gry: planszową Ropę z Catanu i tabletową Gra z Klimatem 2.0. »

Zajęcia dla uczniów odbyły się w ramach projektu Czytam sobie w bibliotece w celu zachęcenia ich do samodzielnego czytania. »

Na październikowym spotkaniu MDKK filii nr 2 rozmawiałyśmy o bohaterach powieści "Rokko" Barbary Ciwoniuk. »

Kolejka wąskotorowa kursująca z Witaszyc do Zagórowa została zlikwidowana na początku lat dziewięćdziesiątych XX wieku. Pozostała jednak po niej pamięć i sentyment. »

Na te i inne pytania uzyskały odpiwedź dzieci z Niepublicznego Przedszkola w Golinie podczas zajęć z EkoPaki »