Z okazji roku Jane Austen, za sprawą Biblioteki w Mieszkowie, Klub Samopomocy Mieszko zmienił się w XVIII wieczny salonik. »

Wnętrza biblioteki oraz szkolne sale i korytarze zmieniły się we wnętrza piramid i świątyń, ponieważ tym razem tematem przewodnim były "Tajemnice Egiptu" »

Tegoroczne ferie we filii w Mieszkowie mijały pod hasłem "Cuda z papieru: zwierzęta". »

Od grudnia biblioteka udostępniła platformę do nauki języków obcych we wszystkich swoich placówkach. Do wyboru jest aż pięć języków: angielski (w tym angielski biznesowy), niemiecki, francuski, hiszpańskiego i włoski. Każdy użytkownik może uzyskać bezpłatny dostęp do
e-learningowych kursów przeznaczonych dla dorosłych, a także dla dzieci od 10 roku życia.
»

W grudniowy poranek odbyły się dwa spotkania z klasami III na temat skarbów Ziemi. O swojej pasji i kolekcji opowiadał Antoni Grzybek, który zbiera minerały już od ponad czterdziestu lat. »

Czy kowaliki lubią słonecznik? Jak zabezpieczyć karmnik przed drapieżnikami? Odpowiedź na te i inne pytania poznały dzieci z klasy III w czasie spotkania na temat dokarmiania ptaków w bibliotece w Mieszkowie. »