Na spacer po Jarocinie wybraliśmy się z dziećmi z Przedszkola Poziomka w Jarocinie. Naszą przygodę rozpoczęliśmy w parku Radolińskich, zadaniem dzieci było odnalezienie między innymi: zegara słonecznego, smoka, alei grabowej. Poniedziałkowy spacer zakończyliśmy na jarocińskim rynku podziwiając ciekawe zdobienia kamienic oraz pięknie tryskające fontanny, które były dużą atrakcją dla dzieci. »

Uczniów z klasy VIII Niepublicznej Szkoły Podstawowej im. T. Kościuszki w Jarocinie zaprosiliśmy na zajęcia integracyjne w oparciu o legendę "Jak powstał Jarocin". Na początek odkrywaliśmy historię nazwy Jarocin, a potem każdy mógł opowiedzieć o historii swojego imienia. »

Biblioteka w parku gościła rowerową wycieczkę uczniów ze Szkoły Podstawowej im. Kornela Makuszyńskiego z Woli Książęcej. Dzieci klas 4, 5 i 6, wraz z nauczycielami przeszli nasz szlak spacerowy i z zainteresowaniem słuchali historii związanymi z tymi miejscami. Przewodnikiem podczas spaceru była książka Joanny Jodełko „Jarocin dla dzieci : gra spacerowa”. »

Bibliotekę w parku odwiedziły dzieci z Niepublicznego Przedszkola "Tęcza" z Radlina. W piękne majowe przedpołudnie wybraliśmy się na spacer z książką Joanny Jodełki „Jarocin dla dzieci: gra spacerowa”. »

Wyprawę do biblioteki miały dzieci z Niepublicznego Przedszkola „Tęcza” z Radlina. Zajęcia rozpoczęto od wspólnego czytania książki Caspar Salmon „Jak policzyć do jednego” i liczenia wyłącznie do jednego. »

Grupa „Motylków” z Przedszkola „Słoneczko” z Kotlina gościła dzisiaj w Oddziale dla Dzieci. Z wielkim zainteresowaniem poznawały królestwo książek. »

W przeddzień Dnia Matki biblioteka w Wilkowyi odwiedziła grupa 5-latków w Niepublicznym Przedszkolu Zaradni Odważni Oryginalni. Na początku dzieci wysłuchały książeczki pt. „Kocham Cię całym sercem”, o miłości niedźwiadka do swojej mamy oraz drugiej pt. „Moja mama, mój tata” Małgorzaty Swędrowskiej. »

Uczniowie klas IV-VI z Akademia Dobrej Edukacji - Jarocin wcielili się ostatnio w regionalnych piratów. Zmagali się z pytaniami dotyczącymi historii i kultury Jarocina. »

W poniedziałek bibliotekarka z Filii w Wilkowyi przeprowadziła lekcję biblioteczną dla uczniów klasy V z Niepublicznej Szkoły Podstawowej Zaradni Odważni Oryginalni pod hasłem „Ortografia dla każdego”. Piątoklasiści korzystając ze słowników, przypomnieli sobie zasady ortografii. »

Bibliotekę w filii nr 5 odwiedziła klasa 1a ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Jarocinie. Dzieci wysłuchały opowiadań z książki "Po prostu mama" i rozmawiały o wyjątkowych cechach swoich mam. Następnie zainspirowane opowiadaniem "Laurka" wykonały upominki na zbliżający się Dzień Matki. »