W Kamienicy pełnej gwary właśnie zakończyły się warsztaty "Na dworze króla Pyry". Zajęcia dla klasy 5 okazały się wspaniałą podróżą w dawne czasy, do XIX wiecznego Poznania oraz do poznania historii pyry i jej znaczenia nie tylko w kuchni wielkopolskiej! »

Dzieci z Niepublicznego Przedszkola „Poziomka” odwiedziły Oddział dla Dzieci. Była to ich pierwsza wizyta w bibliotece. Maluszki wprowadzono w jesienny klimat czytając bajkę Alice Hemming „Złodziej liści”. Przygotowano zabawy z chustą animacyjną. Z darów jesieni wykonali mandale. Na koniec poszliśmy na spacer do parku gdzie dzieci zbierały kasztany oraz kolorowe liście. »

No cóż, nastała kalendarzowa „Jesień”, chodź za oknem lato, w naszej bibliotece zrobiło się bardzo jesiennie i kolorowo. Nasi mali goście z Przedszkola Poziomka wysłuchali opowiadań Wojciecha Widłaka „Wesoły Ryjek i jesień”, dzieci wspaniale poradziły sobie z zadaniami jesiennymi. Na zakończenie zajęć wykonały bukiety z liści w dość nietypowych wazonikach. »

W bibliotece w Wilkowyi zwierzęta obchodziły swoje święto, na które zostały zaproszone 5-latki z Niepublicznego Przedszkola Zaradni Odważni Oryginalni. Na początku dzieci wysłuchały kilku książeczek o zwierzętach. Później dowiedziały się ciekawych informacji o ich domach. »

Filii w Wilkowyi odbyły się zajęcia dla uczniów klasy V pod hasłem „Ortograficzne szaleństwa”. Piątoklasiści korzystając ze słownika, przypomnieli sobie zasady ortografii. Później wykonali ćwiczenia z pisownią wyrazów z „rz” i „ż”. »

Kolejna lekcja biblioteczna, tym razem dla uczniów klasy VII z Niepublicznej Szkoły Podstawowej Zaradni Odważni Oryginalni w Wilkowyi. »

Bibliotekarka z Filii w Wilkowyi przeprowadziła lekcję biblioteczną w formie szkolenia dla uczniów klasy IV z Niepublicznej Szkoły Podstawowej Zaradni Odważni Oryginalni. »

22 września przypada "Dzień Spadającego Liścia". Właśnie w ten dzień bibliotekę w Golinie odwiedziły dzieci z Niepublicznego Przedszkola. »

Z okazji "Dnia Przedszkolaka" bibliotekę w parku odwiedziły przedszkolaki z Lubinii Małej. Po wysłuchaniu bajki "Tupcio Chrupcio: Przedszkolak na medal", dzieci opowiadały co podoba im się w przedszkolu, w co lubią się bawić, jakie mają zabawki, chętnie brały udział w zabawach ruchowych oraz zajęciach manualnych. Na zakończenie zajęć dzieci zrobiły własną książkę z różnych materiałów, co sprawiło im wiele radości. »

Indiańskie wakacje w witaszyckiej bibliotece właśnie dobiegły końca. Podczas tygodnia zajęć dzieci wysłuchały książki „Paweł i Indianie” Agaty Hryniewicz i przenieśli się wraz z tytułowym bohaterem do świata prawdziwych Indian. »