Bohaterskie kozy z Wilkowyi

Bohaterskie kozy z WilkowyiWe wtorek bibliotekę w Wilkowyi odwiedzili uczniowie kl. II z Niepublicznej Szkoły Podstawowej Zaradni Odważni Oryginalni. Wysłuchali oni legendy "Bohaterskie kozy z Wilkowyi", którą napisali i zilustrowali ich koledzy i koleżanki z klasy III.

Nie było to zwykłe czytanie, wykorzystano do tego teatrzyk Kamishibai, a tekst został ożywiony za pomocą gestów i emocji. W związku z tym, że w tym tygodniu obchodzimy Dzień Babci i Dziadka, to legenda ta również nawiązywała do tematu, ponieważ mówiła o pewnej babci i bohaterskich wnuczętach.
Później dzieci obejrzały zdjęcia związane z Legendą o Wilkowyi, wykonane na warsztatach reporterskich. Drugoklasistom wszystko bardzo się podobało. Na zakończenie spotkania uczniowie wykonali upominki dla swoich babć i dziadków.

Wydarzenie zrealizowano w ramach projektu „Legendoczytacze na szlaku"  dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury oraz Gminę Jarocin.