W ramach Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek, klasa II b wybrała się w rejs Titaniciem. Na zajęciach dzieci wysłuchały opowieści o Titanicu, pt. "Historia pewnego statku. O rejsie Titanica." »

We wtorkowe przedpołudnie z okazji Tygodnia Bibliotek filię w Witaszycach odwiedziła klasa IIb z wychowawczynią Marią Kuderczak. Po przedstawieniu się w zabawie „Imię i gest” uczniowie wysłuchali opowiadania „O zmęczonej książce z bajkami”. Dzieci dowiedziały się jak zachowywać się w bibliotece oraz jak dbać o książki. »

W Tygodniu Bibliotek filia nr 2 zorganizowała drugie spotkanie dla uczniów klas ósmych - #podłącz się do biblioteki on-line. Uczniowie zapoznali się z katalogiem biblioteki i z mechanizmami wyszukiwania. »

Małe i duże, tematyczne i ogólne – żadne słowniki i encyklopedie nie będą już straszne uczniom klasy VI po wizycie we filii w Mieszkowie. »

Kolejna grupa odwiedzająca nas w Tygodniu Bibliotek uczestniczyła w zajęciach z kodowania. Dziewczyny polubiły odkodowanie obrazka i grę Scottie Go! , a zakodowanie wieży i jej odbudowa podobały się chłopakom. Roboty Photony podbiły serca wszystkich:) »

Tydzień Bibliotek rozpoczęłyśmy zajęciami "Przytul hejtera". Hejtowanie jest zjawiskiem powszechnym dlatego tematyka ta nieustannie wzbudza zainteresowanie. Uczniowie 5 klasy na podstawie przygotowanych materiałów ustalali i porządkowali zasady antyhejtowe. »

W tygodniu bibliotek i przypadającej właśnie rocznicy zakończenia II wojny światowej uczniowie klasy III odwiedzili filię w Cielczy. Tematem zajęć była książka "Dziadek i niedźwiadek" Łukasza Wierzbickiego, a dzieci miały możliwość podsumowania swojej wiedzy na temat tej lektury. »

Sejm RP ustanowił rok 2019 Rokiem Moniuszki, a ponieważ kilka dni temu - 5 maja 2019 r. upłynęło równo 200 lat od urodzin naszego wielkiego kompozytora biblioteka w Cielczy postanowiła uczcić ten fakt zapraszając uczniów klasy IV na nietypową lekcję muzyki. »

W bibliotece w Wilkowyi odbyły się warsztaty literackie zrealizowane w ramach projektu "Legendoczytacze na szlaku". Brali w nich udział uczniowie klasy II z Niepublicznej Szkoły Podstawowej Zaradni Odważni Oryginalni. Zajęcia prowadziła Maria Ratajczak ze Stowarzyszenia Zielona Grupa w Poznaniu. »

Tuż przed długim weekendem w filii nr 2 odbyły się warsztaty kamishibai zrealizowane w ramach projektu Legendoczytacze na szlaku. Uczniowie klas czwartych spędzili aktywne trzy godziny na zajęciach, których finalnym celem będzie wydanie autorskiego teatrzyku kamishibai inspirowanego lokalną legendą o powstaniu Jarocina. »