Moniuszko i bum-bum rurki

Moniuszko i bum-bum rurkiSejm RP ustanowił rok 2019 Rokiem Moniuszki, a ponieważ kilka dni temu - 5 maja 2019 r. upłynęło równo 200 lat od urodzin naszego wielkiego kompozytora biblioteka w Cielczy postanowiła uczcić ten fakt zapraszając uczniów klasy IV na nietypową lekcję muzyki.

Na początku dzieci obejrzały krótką prezentację z ciekawymi faktami z życia zasłużonego Polaka. Rozmawiały na czym polega i czym się różni praca kompozytora, dyrygenta i organisty, oraz co to jest: opera, operetka, uwertura, czy kantata. Uczniowie znali i pięknie zaśpiewali  "Prząśniczkę" najbardziej znaną pieśń Moniuszki, co było miłym zaskoczeniem dla pani bibliotekarki. Na koniec próbowali swoich sił w graniu prostego utworu na nietypowym instrumencie, czyli bum-bum rurkach co bardzo się wszystkim spodobało.