Jaka jest mama wyszło z ułożonego akrostyku - miła, atrakcyjna, mądra, uczynna, super, inteligentna i ambitna! »

W zimne i deszczowe majowe popołudnie grupa 13 pań zebrała się w filii bibliotecznej w Cielczy aby uczestniczyć w warsztatach mydlarskich. »

Majowe głośne czytania w przedszkolach w Cielczy i w Radlinie związane były z pszczółkami. Naszą bohaterką była mała Psotka, która obrażona na swoje siostry chciała znaleźć dla siebie inny domek. »

Uczniowie klasy IV z Niepublicznej Szkoły Podstawowej ZOO w Wilkowyi pod opieką wychowawczyni i bibliotekarki udali się na wycieczkę do Biblioteki Publicznej w Jarocinie na Wystawę Biblii - stworzoną przez Fundację Areopag. »

Ponad 300 rowerzystów stawiło się przed pałacem Radolińskich, gdzie startował kolejny już biblioteczny rajd rowerowy - w tym roku podążaliśmy do Żerkowa śladami Jakoba Steinhardta. »

Zanim uczestnicy rajdu Odjazdowy Bibliotekarz ruszyli do Żerkowa śladami Jakoba
Steinhardta, mieli okazję spotkać się z Mateuszem Franckiewiczem, który mieszkał
przez pewien czas w Izraelu i prowadzi blog "Izrael od kuchni".
»

Lata trzydzieste XX wieku w Warszawie. Dwa narody Żydzi i Polacy, podziały kulturowe, konflikty polityczne, społeczne i religijne to tło powieści "Król" Szczepana Twardocha. »