Z okazji Międzynarodowego Dnia Książki postanowiłyśmy zaproponować mieszkańcom akcję Książka w Obiegu. Czekając na przystanku, w przychodni, w pociągu, w kawiarence można wykorzystać chwile na poczytanie, a może zainteresuje kogoś i zawita do biblioteki »

Było zaskakująco, śmiesznie i prezentowo. Klasa I ze SP nr 2 w Jarocinie uczestnicząc w zajęciach wykonała wielkanocnego kurczaka i poszukiwała słodkości pośród regałów z książkami. A wszystko za sprawą zajączka, który przybył do kamienicy. Nie zapomniał też o dorosłych! »

Wielkanocnie i wesoło przebiegało spotkanie w Kamienicy kl. III e ze SP nr 4 w Jarocinie. Było zwiedzanie, czytanie, rozwiązywanie wielkonocnej krzyżówki i wykonanie świątecznej kurki. »

Wielkanocny Zajączek już niedługo w naszej bibliotece! Okazją do spotkania z dziećmi było więc przygotowanie świątecznych zakładek do książek w postaci zajączka. Dziękujemy wszystkim uczestniczkom: Weronice z Ukrainy, która była na spotkaniu z mamą i ciocią, Zosi i jej babci Ewie, Pauli, Oliwce, Inie, Nadii i Julce! »

Przygotowanie wielkanocnych palm było okazją do spotkania z paniami z Koła Gospodyń Wiejskich w Zalesiu. Uczestniczki warsztatów z dużym zaangażowaniem tworzyły wielkanocne palmy, chętnie uczyły się tworzenia kwiatów z kolorowej bibuły metodą cukierkową. Panie zwiedziły również Kamienicę Kultury i Punkt Informacji Turystycznej. Dziękujemy za spotkanie! »

Za nami pierwszy tydzień darmowych lekcji języka polskiego do chętnych obywateli Ukrainy. Dyżury lektorów-wolontariuszy odbywają się w poniedziałki, wtorki, środy, piątki i soboty w dwóch naszych placówkach JOK Jarocin i Kamienicy Kultury. »

Kolejne spotkanie Klubu e-Seniora za nami. Tematem przewodnim były fake newsy. Uczestnicy poznali strony internetowe, które podpowiadają jak nie paść ofiarą dezinformacji i w jaki sposób weryfikować autentyczność zdjęć i wiadomości. »

„Niewidzialni” Natalii Delewy to niełatwa lektura ale bardzo aktualna. Bohaterami są niewidzialni, niedopasowani, niechciani czyli dziewczyna z domu dziecka, rodzina romska, uchodźcy z Aleppo. »

W piątkowe przedpołudnie Kamienicę odwiedziła grupa „Żabki” z przedszkola Stokrotka.
Dzieci wysłuchały opowiadania o przygodach Fenka w wiosennym ogrodzie.
»