W ramach Kwiatoteki odbyło się u nas spotkanie pszczelarskie, które prowadziła Justyna Mazurek. Uczestnicy mogli posłuchać ciekawostek i faktów z życia pszczół. Dużym zainteresowaniem cieszyły się akcesoria pszczelarskie. »

Dzisiaj gościliśmy uczniów z kl. IV i V z Akademii Dobrej Edukacji w Jarocinie. Spotkanie odbyło się w ramach działalności Punktu Informacji Turystycznej, który działa w Kamienicy Kultury. »

Członkowie naszego czytającego klubu byli gośćmi na spotkaniu promującym najnowszą książkę Jadwigi Podeszwy. »

Spotkanie polsko - ukraińskie "Gadu-gadu" przebiegało bardzo spontanicznie i sympatycznie i mogłoby trwać w nieskończoność... Podczas rozmów przy kawie uczestniczki wykonały rozetki w swoich rodzimych kolorach oraz biało-czerwonych. Dziękujemy za spotkanie! »

Z książkami "na wynos" gościłyśmy w Przedszkolu Stokrotka. Dzieci z grup Myszki i Pszczółki słuchały książkowych opowieści a później z wielkim zaangażowaniem same przeglądały przyniesione książki z biblioteki. Dziękujemy za zaproszenie! »

W ramach Światowego Dnia Książki i Praw Autorskich odwiedziły nas dzieci z przedszkola Stokrotka. Grupa Misie i Kotki z wielkim zapałem przeglądała księgozbiór dla dzieci, wysłuchała czytania "Wszyscy ziewają", a następnie przygotowała wyklejankę - misia koalę ze starych książek. Dziękujemy za spotkanie! »

Kamienicę Kultury odwiedzili dziś goście ze Środowiskowego Domu Samopomocy w Jarocinie. Zwiedzili bibliotekę, zapoznali się z historią każdego z pomieszczeń kamienicy oraz wykonali książkowe jeżyki. »

"Ja nie robię w optymizmie" mówił podczas spotkania w Kamienicy Kultury Mikołaj Grynberg. Spotkania, które nie należało do łatwych, poprzedzone projekcją filmu "Dowód tożsamości" - to debiut reżyserski naszego gościa. Zaprosił do rozmów współczesnych Polaków pochodzenia żydowskiego, którzy mierzą się cały czas ze stereotypami i postawami współobywateli wobec historii polskich Żydów oraz holocaustu. »