Kolejne odwiedziny w przedszkolnej grupie Biedronek minęły pod hasłem jajka. Dzieci najpierw wysłuchały kilku ciekawostek o jajkach, po czym zapoznały się z książeczką "Ptak". »

W piątkowe przedpołudnie klasa Id zawitała do filii nr 3. Była to krótka pogadanka na temat tego, jak można zapisać się do biblioteki i jak wypożyczać książki. »

Udział w akcji Tydzień z Internetem to kolejna okazja do spotkania z czytelnikami w bibliotece w Mieszkowie. Tym razem dzieci zajęły się fotografią oraz obróbką zdjęć z wykorzystaniem aplikacji. »

Jak coroczna tradycja nakazuje, klasa pierwsza odwiedziła bibliotekę w Cielczy aby podczas uroczystego pasowania zostać pełnoprawnymi czytelnikami. Jednak bajkowe postacie Ali Baby, Kopciuszka, Czerwonego Kapturka i Baby Jagi postawiły przed dziećmi różne zadania do wykonania. »

"Zwykłe - Niezwykłe" to cykl spotkań o kobietach zwykłych, żyjących obok nas, jednocześnie podejmujących niezwykłe wyzwania. »

W ramach Tygodnia z Internetem 2018 uczniowie klasy IIIc zostali zaproszeni 22 marca do biblioteki. Dzieci po wysłuchaniu wiersza Tadeusza Kubiaka „Kim będą” odpowiadały na zagadki i po wylosowaniu zawodu przedstawiały go. »

Papierowe kurczaki oraz malowane na torbach zajączki zagościły w bibliotece w czasie wielkanocnych warsztatów plastycznych dla uczniów 3 klasy Szkoły Podstawowej nr 2 w Jarocinie. »

Na "Tydzień z Internetem" do filii nr 2 zostali zaproszeni uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 3
w Jarocinie. Dzieci wysłuchały informacji o internecie, chętnie odpowiadały na pytania, a resztę zajęć spędziły w towarzystwie tabletów i aplikacji Drawing Desk.
»