Spacerkiem po Jarocinie

Spacerkiem po JarocinieGra spacerowa po Jarocinie oraz szlaki turystyczne były tematem spotkania z uczniami kl. IV SP nr 2 w Jarocinie. Wspólnie w terenie szukaliśmy nieoczywistych elementów malej architektury i zabytków w okolicach Rynku. Co okazało się nie lada wyzwaniem i nowym doświadczeniem. Przewodnikiem była książka Joanny Jodełki "Jarocin dla dzieci: gra spacerowa".

Następnie w JOK Jarocin odbyły się warsztaty dotyczące rodzajów oraz oznakowania szlaków turystycznych. Na koniec naszego spotkania uczestnicy mieli za zadanie zrobić z przygotowanych materiałów bransoletkę w kolorze wybranego przez siebie szlaku turystycznego. Wydarzenie zrealizowane w ramach współpracy z PTTK Oddział Jarocin.