Bibliotekę w Golinie odwiedziły dzieci z Niepublicznego Przedszkola - grupa czterolatków. Przyszły na Święto Misia. Dzieci wysłuchały opowiadania Wiesława Drabika pod tym samym tytułem, a następnie wykonały kolorowe portrety misiów. »

Bibliotekę w Golinie odwiedziły dzieci ze szkolnej "zerówki". Świętowaliśmy "Dzień Kredki", który przypada 22 listopada. Dzieci wysłuchały opowiadania "Kicia Kocia w bibliotece", a następnie zabrały się za kredkowe szaleństwo. Punktem kulminacyjnym spotkania były zdjęcia w "Foto-budce". Na koniec zajęć wszystkie dzieci otrzymały cukierki. »

Ostatnia wizyta studyjna w tym roku w ramach #BLISKO. Byliśmy w bibliotece w Gostyniu, a ekipa naszego JOKu w gostyńskim odpowiedniku GOK Hutnik. »

W Dniu Kundelka golińską bibliotekę odwiedziły dzieci. Wysłuchały opowiadania Wiesława Drabika pt. "Dzień Psa", a potem przedszkolaki wyklejały pieska z kolorowego papieru. Na koniec zajęć dzieci otrzymały słodkości (gumy rozpuszczalne) oraz pieczątkę - odcisk psiej łapy! »

W ramach naszego projektu prowadzimy intensywne badania różnymi metodami i wśród bardzo urozmaiconej grupy naszych odbiorców i mieszkańców. Są wśród nich dzieciaki - ich zdanie jest dla nas bardzo ważne. Jesteśmy ciekawi co jeszcze by chcieli znaleźć dla siebie w naszych bibliotekach. »

Za nami druga z zaplanowanych wizyt studyjnych do naszych sąsiadów. W październiku pojechaliśmy do Krotoszyna. Wymiana doświadczeń i moc inspiracji z Krotoszyńskiej Biblioteki Publicznej im. Arkadego Fiedlera w Krotoszynie oraz Krotoszyńskiego Ośrodka Kultury - oto z czym wróciliśmy! »

4 października przypada Międzynarodowy Dzień Zwierząt. Bibliotekę w Golinie odwiedziły dzieci ze szkolnej "zerówki". Wysłuchały opowiadania o zwierzątkach domowych. Następnie wyklejały kolorowym papierem wizerunki zwierząt. Na koniec zajęć dzieci otrzymały odcisk pieczątki - zwierzaka na rękę. »

Silny zespół - silna marka! Za nami ostatnie szkolenia w ramach projektu BIBLIOTEKA NA WYCIĄGNIĘCIE RĘKI. Wspólnie z Agatą Wittchen-Barełkowską rozmawialiśmy w 6 grupach zespołowych z trzech perspektyw: ja na zewnątrz, ja wewnątrz i ja jako ja w zespole! Było intensywnie i ciekawie! »

Wtorek i środa upłynęły nam pod znakiem diagnozy, badań potrzeb naszych użytkowników jako podstawy do budowania jeszcze lepszej oferty kulturalnej dla mieszkańców. »