W pierwszym tygodniu ferii w filii w Cielczy zorganizowano zajęcia dla dzieci. Codziennie w bibliotece trwają najróżniejsze planszówkowe rozgrywki. »

Szkoła podstawowa w Cielczy uczestniczy w programie eko rewolucja zgodnie z którą człowiek stara się generować jak najmniej odpadów, a tym samym nie zanieczyszczać środowiska. Dlatego uczniowie z kilku klas przy współpracy z biblioteką w Cielczy zdecydowali się uszyć ekologiczne woreczki. »

Znacie Rupaki ? Nie? A przecież te stworzonka znają wszystkie dzieci i czasem próbują pokazać dorosłym miejsca w domu, gdzie Rupaki się chowają. »

Nawet jeśli maluszki nie potrafią pisać, to potrafią narysować własną książeczkę. Przekonały się o tym przedszkolaki na zimowym spotkaniu z dużym zwierzakiem- łosiem Ernestem. »

W gorącym okresie przedświątecznych przygotowań grupa pań wygospodarowała jednak trochę czasu na spotkanie w bibliotece w Cielczy. »

Czy można zarazić się, albo kogoś pasją do gier planszowych? Oczywiście, że tak ! Zainteresowanie planszówkami rozpoczęło się w filii w Cielczy kilka lat temu od rozgrywek podczas zimowych ferii, na które zawsze przychodziła spora grupa chętnych. »

Klasa VI b została zaproszona do biblioteki aby poznać nową wersję lokalnej legendy „O ciotach z Cielczy”. Legendę napisały i własnoręcznie zilustrowały ich koleżanki z klasy VI i VIII podczas czerwcowych warsztatów reporterskich
i malarskich.
»

Po cyklu spotkań z Reginą Gruchalską przyszedł czas na warsztaty związane z książką Joanny Jodełki "Jarocin. Gra spacerowa dla dzieci". »

Dziś na czytelników biblioteki w Cielczy czekał koszyk pełen wróżb. Można było wylosować jedną i dowiedzieć się co nas czeka w najbliższym czasie. Ochotników było wielu, a przy odczytywaniu wróżb było bardzo dużo śmiechu. »

Filia w Cielczy dołączyła do eko rewolucji zgodnie z którą człowiek stara się generować jak najmniej odpadów, a tym samym nie zanieczyszczać środowiska. »