Z czym albo z kim kojarzy się rzygacz? Tę zagadkę i wiele innych dotyczących naszego miasta rozwiązała pani Regina Gruchalska podczas spotkań z dziećmi w jarocińskich bibliotekach w ramach akcji Miejsko-Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej. »

Aby uczcić dzień postaci z bajek biblioteka w Cielczy przygotowała dla swoich czytelników błyskawiczny konkurs. »

Na październikowym czytaniu, przedszkolaki z przedszkola w Cielczy i Radlinie wraz z bohaterem książeczki Maleństwem mamy Kangurzycy, przeżyły niespodziewaną przygodę w Stumilowym Lesie. »

Kolejna klasa – tym razem I b wybrała się w podróż czerwonym autobusem do krainy bajek na spotkanie z Kotem w butach. Bajkowy bohater opowiedział dzieciom jak pomógł biednemu oszukanemu przez braci młynarczykowi zdobyć bogactwo i rękę pięknej księżniczki. »

Filia biblioteczna w Cielczy zaprosiła klasę pierwszą na czytelniczą przygodę do jesiennego lasu. Na początku spotkania dzieci wysłuchały bajki „Jaś i Małgosia”, a potem czekało na nich kilka zadań do wykonania. Na podstawie kilku niekompletnych ilustracji pierwszoklasiści musieli odgadnąć jakiego fragmentu obrazka brakuje, jakie wydarzenie przedstawia i prawidłowo ułożyć kolejność zdarzeń. »

Ależ to była wycieczka! Uczestnicy projektu "Legendoczytacze na szlaku" zdobywali w deszczową sobotę Poznań. »

Przez ostatnie dwa tygodnie w czasie długich przerw w Filii w Cielczy odbywało się głośne czytanie fragmentów lektury "Dziadek i Niedźwiadek". Uczniowie klas III chętnie słuchali kolejnych przygód zabawnego misia. »

Na pierwszym w tym roku szkolnym spotkaniu z przedszkolakami w Cielczy i Radlinie obchodziliśmy nietypowe święto - "Dzień Kropki". Dzieci wysłuchały bajeczki o tym jak kolorowy motylek sprawdzał jakie zwierzątka mieszkają albo przychodzą nad staw i co ciekawego tam się dzieje. »