Grupa półkolonistów z przedszkola w Cielczy została zaproszona do biblioteki na zajęcia sportowe. Z prezentacji multimedialnej dzieci dowiedziały się co to jest olimpiada, jakie są dyscypliny zimowe i jak przebiega otwarcie igrzysk. »

Cykl spotkań z klasą II Szkoły Podstawowej w Cielczy dotyczył legend związanych z Wielkopolską. Uczniowie wysłuchali i obejrzeli prezentację do legendy o Lechu, Czechu i Rusie, oraz o założeniu Poznania. Kolejna lekcja dotyczyła poznańskich koziołków i świętomarcińskich rogali. »

Klasa III Szkoły Podstawowej w Cielczy spotkała się w bibliotece na lekcji sprawdzającej wiadomości z lektury „Cukierku, ty łobuzie”. »

Nasza biblioteka znalazła się w gronie bibliotek, które otrzymały dofinansowanie w ramach Kierunku interwencji 1.1. Zakup i zdalny dostęp do nowości wydawniczych Priorytetu 1. Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021–2025. »

Klasa I odwiedziła bibliotekę, żeby zobaczyć co ciekawego dla siebie znajdą są w bibliotece. Prezentacja wywołała u dzieci zdziwienie, że są książeczki o księżniczkach, modzie, ulubionych bohaterach bajek, o piłkarzach, samochodach, o różnych zwierzątkach i wiele, wiele innych. »

Dzieci z przedszkola w Cielczy i Radlinie wysłuchały opowiadania o wiewiórce, która w jesiennym lesie zbierała zapasy na zimę. Dzieci również sporo wiedziały o tym co wiewiórka zbiera i gdzie ma swoje spiżarnie. Po czytaniu przedszkolaki wyklejały kolorowymi listkami puszysty ogon wiewiórki. »

W Cielczy w ramach akcji Cały powiat czyta dzieciom czytano "Bajkę o maszynie cyfrowej, co ze smokiem walczyła", a uczniowie klasy VI próbowali stworzyć "ludzkiego" robota »