Śladami Białego Królika

Śladami Białego Królikaczyli jak wyglądała szósta noc w bibliotece?

Dla każdej z czterech drużyn biblioteczny Biały Królik zostawił ślady i wskazówki, po których dzieci wraz z opiekunkami podążały do sal, w których czekały zaczarowane zadania. Były zatem wyścigi w króliczych tunelach, przelewanie herbatki z dzbanka do filiżanki za pomocą naparstka, szalony krykiet w ogrodzie i taniec dla Królowej Kier. Po tak wyczerpujących zadaniach przyszedł czas na podwieczorek i krótki quiz sprawdzający dotychczasową wiedzę uczestników nocy. Po posiłku dzieci przygotowywały portrety Białego Królika. O godzinie 20.45 cała grupa wyruszyła na jarocińskie targowisko, na spektakl "Alicja" teatru Fuzja z Poznania.
Po powrocie czekały kolejne zadania: malowanie białych róż na kolor czerwony, zagranie "Sto lat" na bum bum rurkach dla Królowej Kier, tworzenie portretów Kota z Cheshire i dekorowanie ciasteczek pod czujnym okiem Księżnej i Kucharki http://youtu.be/_GeLYLDdx0o
Gdy wszyscy wrócili do biblioteki odczytano wyniki jakie poszczególne drużyny osiągnęły wykonując zadania. Obejrzano też zdjęcia i filmiki z tego co się wydarzyło. Poproszono też nocowaczy o wypełnienie nietypowej ankiety, podsumowującej szóstą noc. Około godziny 01.00 zgasły światła i przyszedł czas na spanie - ale rzadko kto mógł usnąć, tyle się wydarzyło.
O 7.00 rano w sobotę bum bum rurkowa pobudka obudziła naszych nocowaczy, którzy na pożegnanie otrzymali słodkie filiżanki.

W nocy uczestniczyło 55 dzieci, 15 bibliotekarek i 6 wolontariuszy. Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy Jarocin dziękuje Cukierni ANIA Anny Malecha za ufundowanie rogalików oraz Jarocińskiemu Towarzystwu Budownictwa Społecznego, Firmie Sebik, Stowarzyszeniu Jarocin XXI, Państwowej Szkole Muzycznej I stopnia w Jarocinie i Przedszkolu "Marcinek", a także paniom Natalii Bachorz, Karolinie Studzińskiej i Małgorzacie Ślachetce.

Do zobaczenia za rok!