Skandynawskie klimaty

Skandynawskie klimatyMiniony weekend upłynął nam pod hasłem kolejnych spotkań w ramach festiwalu podróżniczego „Na walizkach”. Tym razem wyruszyliśmy na północ. Młodsi wielbiciele podróży podczas warsztatów wspólnie z Robertem Maciągiem wyruszyli do Danii, Norwegii, Finlandii, Szwecji oraz Islandii.

Poznaliśmy ciekawostki  z codziennego życia mieszkańców Skandynawii oraz zwyczaje tam panujące. Następnie w części praktycznej uczyliśmy pisać się runami skandynawskimi, poznaliśmy zasady halatafl –ulubionej gry na Islandii. Na koniec każdy z uczestników wykonywał tradycyjnego szwedzkiego konika z papieru oraz drewna, wyciętego specjalnie dla uczestników warsztatów przez prowadzącego. Teraz kolejne zadanie przed nami. List do św. Mikołaja, którego odwiedził pan Robert w Rovaniemi.

Projekt dofinansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących ze Funduszu Promocji Kultury oraz przez Gminę Jarocin.