Pamięć musi pozostać

Pamięć musi pozostaćDla upamiętnienia obchodów 80. Rocznicy Wybuchu Powstania w Getcie Warszawskim bibliotekarka z Filii w Wilkowyi przeprowadziła lekcję biblioteczną dla uczniów V klasy z Niepublicznej Szkoły Podstawowej Zaradni Odważni Oryginalni.

Na początku spotkania piątoklasiści dowiedzieli się o żydowskich gettach i holocauście. Poznali również postaci Marka Edelmana ostatniego przywódcy powstania i jednego z ocalałych z warszawskiego getta oraz Ireny Sendlerowej, która niosła pomoc żydowskim dzieciom. Później wysłuchali opowiadania Marcina Szczygielskiego pt. „Prawdziwi przyjaciele”, które nawiązuje do tego wydarzeniu. Na zakończenie uczniowie wykonali papierowe żonkile, które symbolizują pamięć, szacunek i nadzieję.