Olga Tokarczuk po raz drugi w Jarocinie

Olga Tokarczuk po raz drugi w JarocinieAutorka takich powieści jak: "Podróż ludzi Księgi", "E.E.", "Prawiek i inne czasy", "Szafa", "Dom dzienny, dom nocny", "Lalka i perła", "Gra na wielu bębenkach", "Ostatnie historie", "Anna In w grobowcach świata", "Bieguni", "Prowadź swój pług przez kości umarłych", "Księgi Jakubowe" była gościem biblioteki.

Spotkanie zgromadziło ponad 100 osób: czytelników biblioteki i miłośników twórczości pani Olgi. Znaczną cześć spotkania stanowiła rozmowa o nowej powieści pisarki "Księgi Jakubowe". Olga Tokarczuk opowiadała dlaczego zainteresowała się historią Jakuba Franka, jak ta historia jest niejasna i zagmatwana, jak wiele trudności napotykała przy zbieraniu informacji do tej powieści, jak trudna (6-letnia) praca towarzyszyła przy jej powstawaniu. Nie obyło się oczywiście bez pytań od zgromadzone publiczności np. o ekranizację jej książki "Prowadź swój pług przez kości umarłych" w reżyserii Agnieszki Holland. Okazało się, że pani Olga jest autorką scenariusza do filmu i że bardzo ją cieszy taka praca.
Uczestnicy spotkania pytali także o inne książki pisarki, o to dlaczego taka, a nie inna tematyka ją zajmuje, co jest w życiu dla niej ważne i jakie ma plany na przyszłość. Oczywiście po spotkaniu można było uzyskać autograf od pisarki. 

Powrót na górę