"O tym, który raz już umarł"

"O tym, który raz już umarł"O spotkaniu z Dawidem Waszakiem pisze Adrianna Pańczak, uczestniczka bibliotecznych warsztatów dziennikarskich.

Mieliśmy przyjemność porozmawiać z jarociniakiem, autorem książek „Narodziny zła” i „O tym, który raz już umarł”. Dawid Waszak pisze brutalnie, opisuje makabryczne zbrodnie. Pokazuje, do czego potrafi być zdolny człowiek. Tłumaczy, że opisywane sceny muszą być mocne, by czytelnik zdał sobie sprawę z tego, że niektórzy ludzie potrafią być niebezpieczni.
Pisarz zaznacza, że klimaty, które opisuje (patologia, morderstwa) są mu obce. Od horrorów i thrillerów woli komedie, a zapytany o ulubionego autora odpowiada z uśmiechem, że powinien być to Stephen King. Zdaje sobie sprawę, że bardzo dużo brakuje mu do mistrza grozy, ale nie przestaje pisać. Pan Dawid pracuje już nad trzecią częścią. Początkowo pisał dla siebie, ale przyjaciele namówili go na wydanie książki. Wszystkim artystom radzi, by spełniali swoje marzenia i dążyli do publikacji swoich dzieł – w końcu najbardziej żałujemy tego, czego nie zrobiliśmy. Spotkanie odbyło się piątego czerwca w czytelni Biblioteki Głównej w Jarocinie.

Autorka tekstu: Adrianna Waszak 

 


Powrót na górę