O sile wyobraźni

O sile wyobraźniDo czego potrzebna nam wyobraźnia, co nam daje i w czym pomaga dowiedzieli się czytelnicy filii nr 3 w Jarocinie od Roksany Jędrzejewskiej-Wróbel.

Nasz gość od rana spotkał się z przedszkolakami. Dzieci poznały historię książek o Florce, dowiedziały się też jaką drogę musi przejść książka od pisarza do czytelnika.
Drugie spotkanie dedykowane było klasom drugim Zespołu Szkół nr 4 w Jarocinie. Tu rozmawiano o tym skąd bierze się pomysły do książek, jak się o nie dba i dopracowywuje aby powstała książka i jak to jest, że nawet zwykły sznurek może zostać bohaterem książkowym. Na koniec dzieci ustawiły się w długiej kolejce po autograf.
Po spotkaniu dzieci wzięły udział w warsztatach plastycznych, podczas których ich zadaniem było wykonanie własnej sznurkowej historii.

Wydarzenie w ramach "Bajkowego regału na nudę" dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzcitwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury oraz Gminę Jarocin.