O bibliotecznych katalogach

O bibliotecznych katalogachCo to jest katalog, jakie ksiązki można w nim znaleźć?

Na te i inne pytanie odpowiedź otrzymali uczniowie z klasy V Szkoły Podstawowej w Golinie. Dzieci zapoznały się z rodzajami katalogów:alfabetyczny, rzeczowy, tytułowy. Poznały też nową formę sprawdzania książek - katalog komputerowy. Dowiedziały się o możliwości rezerwacji oraz zamawiania książek przez Internet. Były tez ćwiczenia z korzystania z katalogów i odszukiwania książek na półkach w poszczególnych działach biblioteki. Dzieci poznały też terminologię związaną z katalogowaniem: katalog, karta katalogowa, hasło UKD, sygnatura, znak klasyfikacji. Jednak największą radość sprawiło dzieciom "buszowanie" w  katalogu komputerowym.
Na koniec zajęć dzieci rozwiązywały test związany z katalogami.