Nowi czytelnicy w Golinie

Nowi czytelnicy w GolinieW piątek w filii w Golinie odbyło się uroczyste pasowanie na czytelników uczniów klasy I b. Pierwszoklasiści wysłuchali pogadanki na temat poszanowania książek, poznali regulamin biblioteki, wysłuchali aforyzmów o książce oraz wierszyków i zagadek o książce.

Potem przyszedł czas na zabawy. Dzieci pokonywały labirynt, którego droga prowadziła do biblioteki. Układali rozsypankę literkową, której hasła związane były z czytaniem. Następnie uczniowie wykonywali zakładki do książek w kolorach niebiesko-żółtych symbolizujących solidarność z Ukrainą. Na koniec pierwszoklasiści złożyli uroczystą przysięgę oraz zostali pasowani na czytelników "pawim piórem". Wszystkie dzieci dostały "Dyplom pasowania" oraz pamiątkowe przypinki.