Książkowa fotobudka

Książkowa fotobudkaW sobotę obchodzimy Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich, dlatego z tej okazji do biblioteki w Wilkowyi zostali zaproszeni uczniowie klasy I z Niepublicznej Szkoły Podstawowej Zaradni Odważni Oryginalni na lekcję biblioteczną.

Wybrano właśnie ich, ponieważ bardzo lubią czytać i mają największą średnią wypożyczeń z całej szkoły, aż 38,48 książek na jednego ucznia. Spotkanie rozpoczęło się od pogadanki na temat historii książki. Następnie przyszedł czas na rozwiązywanie krzyżówki i zgadywanki literackie. Później dzieci wysłuchały dwóch wierszyków „Książka” i „Skarga książki” oraz opowiadania „Zbawcy książek” Agnieszki Stelmaszyk. Największą atrakcją okazała się Fotobudka, w której każdy mógł zrobić sobie zdjęcie. W drugiej części zajęć pierwszoklasiści wykonali książeczki z technicznego kolorowego papieru i książek przeznaczonych na makulaturę.