Komiks w jaskini? - czyli jak to dawniej ludzie pisali

Komiks w jaskini?  - czyli jak to dawniej ludzie pisaliKlasa pierwsza SP w Cielczy po raz pierwszy odwiedziła bibliotekę. Dzieci chciały się dowiedzieć wielu rzeczy: jak wygląda biblioteka, czy są tu kolorowe książeczki dla dzieci, jak można zapisać się do biblioteki i kto właściwie wymyślił książki.

Pani bibliotekarka zaprosiła je więc do obejrzenia prezentacji multimedialnej i wysłuchania opowieści o tym jak powstawały pierwsze książki. Podczas oglądania obrazków dzieci przypomniały sobie scenę ze znanej bajki, w której zwierzęta oglądają rysunki w jaskini. Same przyznały, że te rysunki opowiadały jakąś historię, więc  były pierwszymi komiksami. Na zakończenie spotkania dzieci dostały kartkę z małym obrazkiem, do którego należało dorysować własną historyjkę obrazkową, czyli stworzyć swój pierwszy komiks.