Islandzka eskapada

Islandzka eskapadaW sobotę pozostaliśmy w zimowym klimacie. Wspólnie z Łukaszem Superganem, specjalistą od szlaków długodystansowych wyruszyliśmy na wyprawę przez Islandię.

W trakcie spotkania online dowiedzieliśmy się jak wyglądały przygotowania do wyprawy, skąd pomysł na jej organizację oraz jak  wędrowało się przez te 36 dni, gdy idąc samotnie do pokonania było ponad 800 kilometrów. Prezentację wzbogacały niesamowite zdjęcia i filmy pokazujące ogrom śnieżnej przestrzeni, która otaczała Łukasza Supergana przez cały czas wędrówki. Niezwykłe ujęcia przyrody oraz zorzy polarnej zachwycały z ekranów komputerów. Na koniec spotkania przyszedł oczywiście czas na pytania, w tym i te o dalsze plany naszego gościa, za które trzymamy kciuki!

Projekt dofinansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących ze Funduszu Promocji Kultury oraz przez Gminę Jarocin.