Indiańska wioska w szkole w Cielczy

Indiańska wioska w szkole w CielczyJuż po raz trzeci biblioteka w Cielczy przyłączyła się do organizowanej przez szkołę nocy, której tematem byli Indianie.

Uczestnicy przechodzili różne próby: sprawności, zręczności i siły, a w bibliotece czekała na nich próba umysłu. Każda osoba z drużyny losowała karteczkę z zaszyfrowanym indiańskim imieniem. Był on zaszyfrowany w formie kodu QR. Odgadywanie treści przez drużynę odbywało się w formie kalamburów. W drugiej części zadania "blade twarze" musiały wykazać się spostrzegawczością i pamięcią odszukując książki z indiańskimi tytułami ukrytymi na półkach i oznaczonych piórkami. Nie zdejmując książki z półki trzeba było dobrze zapamiętać tytuł i podać go osobie, która zapisywała je na specjalnej liście.
Po zaliczeniu próby wszyscy indiańscy adepci otrzymali słodkie cukierki.