Ekologicznie w Bibliotece w Wilkowyi

Ekologicznie w Bibliotece w WilkowyiW ramach współpracy ze szkołą biblioteka w Wilkowyi zorganizowała eko wakacyjne zajęcia dla dzieci z półkolonii szkolnych. Na początku odbyło się spotkanie z panią Magdą i panem Mariuszem, którzy mówili o ekologii i segregowaniu śmieci.

Następnie na zajęciach plastycznych dzieci wykonały motyle, ślimaki, tęcze oraz kwiatki z nakrętek i papierowych rolek. W drugiej części zajęć przyszedł czas na głośne czytanie. Półkoloniści wysłuchali pięciu książek o ochronie naszego środowiska. Później była zabawa w głuchy rysowany telefon. Spotkanie zakończyło się chustą animacyjną, przy której było dużo śmiechu. Dzięki niej dzieci przeniosły się nad morze, gdzie płynęły statkami, robiły fale oraz sztorm.