Dzień z Kubusiem Puchatkiem w Witaszycach

Dzień z Kubusiem Puchatkiem w WitaszycachZ okazji Dnia Kubusia Puchatka bibliotekę w Witaszycach odwiedziła grupa przedszkolaków pod opieką Joanny Mikołajczak.

Po rozwiązaniu zagadki i poznaniu historii Kubusia bibliotekarka zaprosiła dzieci do czytania książki pt. „Wiersze i obrazki” z cyklu Puchatkowe opowieści. Przedszkolaki świetnie rozpoznawały obrazki w tekście i uzupełniały brakujące słowa w bajce. Brały udział w wielu tematycznych zabawach: m.in. łączyły w pary postacie z rekwizytami, układały puzzle, pokazywały treść wierszyka. Każdy mógł sprawdzić swoją wiedzę o Puchatku i jego przyjaciołach biorąc udział w quizie. Na zakończenie dzieci kolorowały i wyklejały postać Kubusia Puchatka. Za udział w zajęciach dzieci otrzymały cukierki, a pani bibliotekarka piękne podziękowanie.