Dzień Babci i Dziadka w Wilkowyi

Dzień Babci i Dziadka w WilkowyiW tym tygodniu obchodzimy Dzień Babci i Dzień Dziadka, dlatego z tej okazji do biblioteki w Wilkowyi zostały zaproszone 4-latki z Niepublicznego Przedszkola Zaradni Odważni Oryginalni, gdzie uczęszcza jedna dziewczynka z Ukrainy. Na początku dzieci wysłuchały książeczki o wnuczku Fenku, który zrobił piękne prezenty dla swoich babć i dziadków oraz dwóch innych opowiadań.

W drugiej części odbyły się zajęcia plastyczne. Każde dziecko wykonało babcię i dziadka z płyt CD i kolorowego papieru w barwach ukraińskich. Na zakończenie w nagrodę dzieci otrzymały cukierki.

Zajęcia zrealizowano w ramach projektu „Biblioteka dla wszystkich. Różni. Równi. Ważni". Projekt jest realizowany przez Fundację Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego w partnerstwie z Save the Children International.