Diagnozuj, projektuj, współdziałaj

Diagnozuj, projektuj, współdziałajTa sobota była bardzo robocza - wszystko za sprawą Centrum Praktyk Edukacyjnych z Poznania i warsztatom z budowania partnerstwa miedzy sektorem edukacji i kultury. wymiany doświadczeń, prowadzenia diagnozy lokalnej społeczności, refleksja nad jej potrzebami oraz praca na problemie/zmianie.

Warsztaty usystematyzowały wiedzę uczestników na temat badania potrzeb lokalnej społeczności i budowania oferty zgodnej z tymi potrzebami. Program warsztatów pozwolił na refleksję nad swoją pracą i sobą w społeczności lokalnej, na spojrzenie na siebie z metapoziomu i przede wszystkim był doskonałą okazją do wymiany doświadczeń, podzielenia się z problemami i nawiązaniu kontaktów, które staną się podstawą do budowania partnerstw.
Wszystko było potrzebne osiemnastu uczestnikom, którzy na co dzień pracują w lokalnej społeczności jako liderzy instytucji, stowarzyszeń, organizacji czy wolni strzelcy. Dzięki aktywnym zajęciom, konkretnym odpowiedziom na nurtujące pytania i otwartym trenerkom warsztaty okazały się bardzo przydatne. Także dlatego, że uczestnicy mogą wziąć udział w konkursie "Współdziałanie w kulturze" na działanie w obszarze edukacji kulturowej i otrzymać grant od 2000 do 20.000 zł. Więcej o konkursie tutaj http://cpe.poznan.pl/event/wwkulturze-2017/

Warsztat realizowany jest z inicjatywy Centrum Praktyk Edukacyjnych w ramach programu "Bardzo Młoda Kultura" Narodowego Centrum Kultury.