Detektywi na tropie

Detektywi na tropieAkcja „Nowe horyzonty edukacji filmowej” prowadzona przez Kino Echo Jarocin im. Piotra Łazarkiewicza w Jarocinie zakłada wprowadzenie uczniów w świat literatury i rozbudzenie zamiłowania do czytania książek i oglądania filmów jako tekstów opartych na strukturze narracyjnej.

Partnerem jest Biblioteka Publiczna. W ramach akcji odbyły się zajęcia dla klasy III Niepublicznej Szkoły Podstawowej z Jarocina. Dzieci obejrzały film Biuro Detektywistyczne Lassego i Mai. Stella Nostea w kinie a biblioteka w parku przygotowała spotkanie z paniami policjantkami asp. Kariną Migalską-Cepą i mł. ASP. Moniką Żwirko z Komendy Powiatowej z Jarocina. Panie pokazały strój technika kryminalistyki oraz sprzęt do zabezpieczenia śladów, omówiły działania Policji w celu wykrycia sprawcy. Na koniec dzieci bawiły się w zabawy detektywistyczne przygotowane przez bibliotekarza.

[GALLERY]2145[GALLERY]